O nas

 DSCF9137

Ania – Jedzenie. Tak, to chyba jeden z moich ulubionych tematów. Czasem myślę, że jeden z głównych powodów do wyjazdu wink. Mam nadzieję, że na tym blogu będę mogła podzielić się z Wami wieloma kulinarnymi ciekawostkami ze świata. Gotowanie to chyba moje największe hobby.

Jestem niepoprawną optymistką, otwartą na świat i ludzi. Któregoś dnia wpadłam na pomysł studiów pedagogicznych, bo udaje mi się całkiem nieźle dogadywać z dzieciakami. Może to dlatego, że jestem cierpliwa (mój mąż ma pewnie inne zdanie na ten tamat wink ). 

Uwielbiam czytać, pisać, grać w gry planszowe i komputerowe, i ogólnie dobrze się bawić. Najlepiej w gronie rodziny i przyjaciół. Ehh, za nimi będę z pewnością tęsknić w tej podróży. Na szczęście mój optymizm nigdy nie pozwala mi długo się martwić. 

lawiny

Marek – Urodziłem się, poszedłem (zawleczono mnie) do przedszkola, potem zerówka, podstawówka, gimnazjum, liceum. Następnie przyszły lata spędzone na łonie Instytutu Historycznego UW, pracy na przedpolach warszawskiego Mordoru i oto jestem w chwili obecnej. Wesołek ze skłonnością do melancholii, mądry po szkodzie, a jak głodny to nie zły, tylko lekko rozdrażniony. Fan sportu, kinematografii , literatury i dobrze przyrządzonej jagnięciny. I miliona innych rzeczy. I ziemniaków.

Kiedyś wziąłem się za trenowanie szermierki i jakoś tak się złożyło, że po 21 latach dalej ciągnie mnie na planszę. Jak nie do startów, to do sędziowania. Przez ostatnie 7 sezonów amatorsko podreptałem też na scenie teatralnej. Jakoś się to wszystko składa do kupy.

Ania i Marek. Marek i Ania. Okoliczności życiowe sprzyjały nam tyle, że mogliśmy ciepnąć pracę w kąt i wyruszyć w świat. Kaukaz, azjatyckie stepy, Daleki Wschód, a potem Oceania. Taki plan :-). Z uwagi na limity bagażowe nie możemy zabrać w tę podróż wszystkich, których byśmy chcieli, dlatego postanowiliśmy prowadzić blog. Tutaj będziemy dzielić się doznaniami i postaramy się przybliżyć Wam to, co wydaje się tak dalekie. Jak nam to wyjdzie – sami nie wiemy, ale zapraszamy do lektury każdego, kto zechce nam towarzyszyć :-)